KROSNO - MK Architektura

Wizualizacje

O projekcie

W przedstawionym projekcie uwagę przyciąga czerwono-rdzawa cegła. Zaletami tego materiału wykończeniowego są: dobra izolacja, idealne wyciszenie, łatwość w utrzymaniu czystości.

Warto zaznaczyć, że kolor czerwony nie wszystkich zadowoli. Niektórym bowiem może kojarzyć się z agresją, innym z władzą. Niektórym zaś kolor ten wzbudza chęć do działania, motywuje do pracy, działa energetyzująco. Dla większości cegła kojarzy się jednak z loftami i ogólnie industrialnym klimatem. W połączeniu z innymi materiałami cegłę możemy także wykorzystywać w innych stylach np. w stylu skandynawskim. Czerwona cegła znajduje miejsce w naszych wnętrzach i nic nie zapowiada upadku tego trendu.

Ukazany projekt przedstawia strefę dzienną – salon z kominkiem, kuchnię oraz jadalnię. Jedną ze ścian w całości wykonano z cegły, w innej cegłę wykorzystano tylko częściowo – pomiędzy szafkami w kuchni, a łącznikiem wnętrza jest kominek, który również został obudowany tym materiałem. Otoczony czernią, bielą oraz szarością uzyskuje industrialny charakter. Zaprojektowana przestrzeń znajduje się na parterze w domu jednorodzinnego. Całość oświetlenia wnętrza zarówno naturalnego, jak i sztucznego sprawia, że ukazana przestrzeń jest klimatyczna, oryginalna oraz przytulna.