Praca wykonana pod kierunkiem dr hab. Joanny Kubicz, prof. ASP w Krakowie
Celem pracy projektowej było nadanie nowego i funkcjonalnego układu zespołowi dworsko-parkowemu Chłapowskich w Rzeszowie. Jednym z budynków, który poddano rewitalizacji był budynek stajenny. Nadano mu nazwę „Stara Stajnia”. Wydzielono w nim dwie strefy – ŚWIATŁA i CIENIA. W pierwszej ze stref wydzielono hall główny, baro-kawiarnię, salę wykładowo-warsztatowe, pomieszczenie dla dzieci, sanitariaty oraz pomieszczenia dla personelu i techniczne. Z kolei w strefie cienia zaplanowano labirynt doświadczeń sensorycznych oraz niewielką salę koncertową, która połączona została z pomieszczeniem przeznaczonym dla artystów i obsługi technicznej.
Założeniem strefy światła było zaakcentowanie, że światło podlega, tak samo jak inna materia budowlana, procesom projektowania, wpływa na wiele aspektów przyszłego użytkowania zarówno w sensie estetycznym, jak i emocjonalnym.
Z kolei założeniem strefy cienia, pozbawionej światła dziennego, jest nauka odczuwania architektury. Został w niej wzmocniony zmysł dotyku poprzez zastosowanie zróżnicowanie faktury posadzki wykonanej z naturalnych materiałów, oraz zamontowanie przesuwnych paneli, które zostały wyłożone materiałami takimi, jak: juta, len, bawełna, ramia (pokrzywa chińska) oraz jedwab.